اصفهانی ها

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

اصفهانی ها
اصفهانی ها
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

المواضيع الأخيرة
» فهرست مکان های دیدنی (تاریخی و طبیعی) استان اصفهان
موزه هنرهای معاصر  در اصفهان Emptyالإثنين أبريل 06, 2015 12:54 am من طرف مهمان

» دانلود سریال حریم سلطان
موزه هنرهای معاصر  در اصفهان Emptyالخميس أكتوبر 02, 2014 6:09 am من طرف esfahaniha

» کچلا باید برقصند کچلا باید برقصند
موزه هنرهای معاصر  در اصفهان Emptyالإثنين سبتمبر 15, 2014 8:13 am من طرف مهمان

» آدرس و شماره تلفن مراكـز علمي كــاربردي استان اصفهان
موزه هنرهای معاصر  در اصفهان Emptyالسبت سبتمبر 13, 2014 9:47 am من طرف esfahaniha

» اگر عکس ها در جستجوی گوگل باز نشه
موزه هنرهای معاصر  در اصفهان Emptyالجمعة سبتمبر 05, 2014 12:54 pm من طرف esfahaniha

» سایت های زیر نویس فیلم و سریال و مستند
موزه هنرهای معاصر  در اصفهان Emptyالإثنين سبتمبر 01, 2014 5:00 pm من طرف مهمان

» روشهایی برای غلبه بر نگرانی و اضطراب
موزه هنرهای معاصر  در اصفهان Emptyالثلاثاء أغسطس 19, 2014 5:23 pm من طرف esfahaniha

» روشهایی برای غلبه بر نگرانی و اضطراب
موزه هنرهای معاصر  در اصفهان Emptyالثلاثاء أغسطس 19, 2014 5:23 pm من طرف esfahaniha

» نقل و قول های گران بها
موزه هنرهای معاصر  در اصفهان Emptyالثلاثاء أغسطس 19, 2014 5:21 pm من طرف esfahaniha

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

موزه هنرهای معاصر در اصفهان

موزه هنرهای معاصر  در اصفهان Empty موزه هنرهای معاصر در اصفهان

پست من طرف موزه هنرهای معاصر الإثنين يوليو 28, 2014 5:20 am

موزه هنرهای معاصر  در اصفهان Mozeh-isfahan-500x330
موزه هنرهای معاصر
موزه هنرهای معاصر اصفهان در خیابان استانداری، مقابل کاخ عالی قاپو و در نزدیکـی بـاغ زیبـای چهلستون قرار گرفته است. در زمان گذشته، کاخی باقی مانده از عهد صفوی به نام جبه خانه در این محل قرار داشت که پـس از ویران شدن در زمان قاجار، ساختمان» دارالحکومه روی خرابه‌های آن ساخته شـد. این عمارت، محـل سکونت مسعود میرزا ظل السلطان حاکم اصفهان بود. زیرزمین این بنا به عنوان زندان مورد اسـتفاده قـرار مـی گرفت. در زمان احداث دارالحکومه، اکثر بناهای عصر صفوی تخریب شده بودند و برای ساخته شدن این عمـارت، تنهـا جبه خانه صفوی ویران گردید. حیاط موزه، ۱۲۵۰ متر مربع وسعت دارد.
از این بنای تاریخی تا ۲۵ سال قبل به عنوان ساختمان اصلی استانداری اصفهان بهره برداری می‌شد. در سـال ۱۳۷۳ با ترمیم اساسی این بنا، ساختمان مرمت شده تحت عنوان» موزه هنرهای معاصر «افتتاح گردید. پس از عبور از یک پیش فضا، حیاطی وسیع قرار گرفته که محیطی بسیار دلنشین دارد. در شــمال و غـرب حیاط، ساختمان موزه به حالت کرسی شکل، با پایه‌ای بلند همراه با پنجره‌های مشبک و زیرزمینی بسـیار جالب ســاخته شده است.
در حال حاضر، از بعضی قسمتهای این مجموعه به عنوان گالری هنری استفاده شده و آثار هنری هنرمندان ایرانــی و‌گاه غیر ایرانی به شکل دوره‌ای به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین‌گاه نشستهای فرهنگی در حیـاط یا ساختمان این بنای تاریخی برگزار می‌گردد.

موزه هنرهای معاصر
مهمان

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة