اصفهانی ها
جستجو
 
 

نتائج البحث
 


Rechercher بحث متقدم

المواضيع الأخيرة
» فهرست مکان های دیدنی (تاریخی و طبیعی) استان اصفهان
کدام آنتی ویروس مناسب شبکه من است؟ Emptyالإثنين أبريل 06, 2015 12:54 am من طرف مهمان

» دانلود سریال حریم سلطان
کدام آنتی ویروس مناسب شبکه من است؟ Emptyالخميس أكتوبر 02, 2014 6:09 am من طرف esfahaniha

» کچلا باید برقصند کچلا باید برقصند
کدام آنتی ویروس مناسب شبکه من است؟ Emptyالإثنين سبتمبر 15, 2014 8:13 am من طرف مهمان

» آدرس و شماره تلفن مراكـز علمي كــاربردي استان اصفهان
کدام آنتی ویروس مناسب شبکه من است؟ Emptyالسبت سبتمبر 13, 2014 9:47 am من طرف esfahaniha

» اگر عکس ها در جستجوی گوگل باز نشه
کدام آنتی ویروس مناسب شبکه من است؟ Emptyالجمعة سبتمبر 05, 2014 12:54 pm من طرف esfahaniha

» سایت های زیر نویس فیلم و سریال و مستند
کدام آنتی ویروس مناسب شبکه من است؟ Emptyالإثنين سبتمبر 01, 2014 5:00 pm من طرف مهمان

» روشهایی برای غلبه بر نگرانی و اضطراب
کدام آنتی ویروس مناسب شبکه من است؟ Emptyالثلاثاء أغسطس 19, 2014 5:23 pm من طرف esfahaniha

» روشهایی برای غلبه بر نگرانی و اضطراب
کدام آنتی ویروس مناسب شبکه من است؟ Emptyالثلاثاء أغسطس 19, 2014 5:23 pm من طرف esfahaniha

» نقل و قول های گران بها
کدام آنتی ویروس مناسب شبکه من است؟ Emptyالثلاثاء أغسطس 19, 2014 5:21 pm من طرف esfahaniha

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟


کدام آنتی ویروس مناسب شبکه من است؟

اذهب الى الأسفل

کدام آنتی ویروس مناسب شبکه من است؟ Empty کدام آنتی ویروس مناسب شبکه من است؟

پست من طرف sasan في الإثنين فبراير 25, 2013 5:17 pm

 
همواره یکی از مهمترین پرسش هایی که مدیران شبکه از خودشان می پرسند، این است: "کدام آنتی ویروس مناسب شبکه من است؟". شمار پاسخ هایی که برای این پرسش می توان یافت، گاهی به اندازه ای فراوان است که از تعداد شرکت های تولید کننده آنتی ویروس ها بیشتر میشود! از این روی روند گزینش آنتی ویروس، گاهی چنان پیچیده می شود که شاید مدیر شبکه را به جایی برساند که از خیر آن بگذرد و هرآنچه دم دست است را موقتی هم که شده در شبکه راه بیاندازد.اینکه کدام یک از آنتی ویروس ها به راستی نیاز ما را پوشش می دهند یا توان کدام یک از آنها واقعاً ارزش بهایی که بابت آن پرداخت می شود را دارد، نیاز به بررسی های موشکافانه ای دارد. در زیر پرسش هایی گردآوری شده است که می تواند در این راه کارشناسان را یاری رساند

مهم است نقش Firewall را بهتر اجرا کند یا محافظت از فایل های موجود؟
آگاه باشید که سازمان های گوناکون، تجمع اطلاعاتی متفاوت و البته مسیرهای ورود و خروج اطلاعاتی متفاوتی دارند. بیمارستان ها، کارخانه ها و سازمان های نظامی نوع اندوختن اطلاعاتشان و روش ورود و خروج داده هایشان از شبکه با هم فرق دارند
میزان درآمد سازمان چه اندازه است؟
درآمد سازمان، سقف سرمایه گذاری امنیتی را تعیین می کند. به گویش دیگر معین می کند که تا چه اندازه باید برای امنیت پول پرداخت کرد و این سیستم امنیتی باید از چه اندازه سرمایه پاسداری کند.
سازمان به راستی چه اندازه بر روی امنیت سرمایه گذاری خواهد کرد؟
گاهی سرمایه ای که سازمان می خواهد برای امنیت کنار بگذارد، برابر با توان یا نیاز آنها نیست. گاهی حتی ممکن است برای امنیت وادار به دریافت وام هم شود، و البته گاهی هم ممکن است که بسیار کمتر از نیاز واقعی و توان پرداختی اش سرمایه گذاری کند.
این آنتی ویروس باید امنیت چندین کاربر را تامین کند؟
شمار کم یا بسیار کاربر، گزینه های متفاوتی از آنتی ویروس را نیاز دارد. گاهی یک سیستم امنیتی بسیار پیچیده و بزرگ، برای یک شبکه کوچک تا اندازه ای دست و پا گیر می شود که شبکه را تا اندازه از کار افتادن آسیب پذیر می کند. و یا برعکس، گزینش یک آنتی ویروس ساده برای شبکه ای با شمار بسیار بالای کاربر، به هنگام بروز مشکل در شبکه یا حتی نیاز به یک تنظیم خاص، مدیر شبکه را به پریشانی بکشاند!
سازمان در آینده چند کاربر خواهد داشت؟
آینده نگری در گزینش آنتی ویروس، مدیر شبکه را از تلاش های دوباره و دوباره کاری ها در آینده نجات می دهد.
شبکه در کدام شهر و کشور واقع است؟
این که شبکه در کدام موقعیت جغرافیایی قرار دارد، میزان اهمیت امنیتی و در نتیجه کیفیت آنتی ویروس را معین می کند. امنیت در چین، هند، سوئیس، برزیل و ایران و یا شهرهای تهران، بندرعباس، زاهدان و عسلویه حال و هوایی کاملاً متفاوت دارد.
کدام توانایی آنتی ویروس بیشتر نیاز است؟ فایروال، IPS، امنیت فایل ها، امنیت ایمیل ها یا حتی Messaging و چت؟
برخی از آنتی ویروس ها، بسیار گرانتر از برخی دیگر هستند. گاهی این بهای گزاف، برای توانایی هایی است که به راستی شبکه به آنها نیازی ندارند. و البته برعکس، گاهی هم ناخن خشکی در هنگام گزینش آنتی ویرس، شبکه و سازمان را از برخی لایه های بسیار با ارزش امنیت بی بهره می گزارد.
داد و ستد اطلاعاتی سازمان و شبکه آن، تا چه اندازه ایست؟ درون شهری، کشوری یا جهانی؟
چقدر زمان برای شروع در اختیار دارید؟ چند روز تا چند هفته؟ چند ماه؟ یا یک روز؟
سفارش دادن یک آنتی ویروس زمان بر است، همچنین نصب و راه اندازی هرکدام زمان خودش را نیاز دارد. برنامه زمانبندی در امنیت، گاهی تاثیرات عجیبی در تصمیم گیری ها می گذارد.
آنتی ویروس باید از چند Segment پشتیبانی کند؟
باید آگاه بود که برخی از آنتی ویروس ها توانایی پشتیبانی از چندین سگمنت را ندارد.

فعالیت سازمان چیست؟ تولیدی؟ بیمارستانی؟ نظامی؟
هر دسته از سازمان ها، نحوه زخیره سازی اطلاعاتی خاص خودش را دارد. مثلاً تولیدی ها سیستم های پایگاه داده حجیمی برای انبار داری دارند در حالی که شرکت های فروش، بیشتر مواردات اطلاعاتی سنگینی را در Gateway و با بیرون از شرکت و اینترنت دارند.
کدام گزینه مهم است: امکان Customize کردن و کسب دانش مدیریت سیستم توسط کارشناسان فنی سازمان، یا پشتیبانی سریع و بهتر توسط شرکت تولید کننده آنتی ویروس؟
آموختن برخی از آنتی ویروس ها، بسیار مشکل و زمانبر است. همچنین برخی از شرکت های ارائه کننده اصولاً سیستم آموزشی خوبی ندارند و برخی دیگر آنها پشتیبانی خوبی ندارند! برای همین در هنگام گزینش آنتی ویرس، لازم است بررسی شود که قرار است که خود سازمان مدیریت سیستم را به عهده بگیرد تا سرعت واکنش و مدیریت رویدادها بیشتر شود، یا قرار است این کار برای دستیابی به تنظیمات حرفه ای تر و دقیقتر و البته بی دردسرتر توسط شرکت فروشنده انجام شود.
آیا قرار است این آنتی ویروس جایگزین آنتی ویروسی دیگر شود؟
برخی از شرکت ها، خدمات جایگزینی را به صورت رایگان ارائه می کنند. برخی دیگر اصولاً این کار در لیست خدمات آنها نیست. پاک کردن بعضی از آنتی ویروس ها با جان کندن تمام می شود! و بعضی دیگر به سادگی آب خوردن با یک کلیک.
ساختار شبکه چیست؟ Windows، Novell، Unix یا Linux یا آمیخته ای از یک یا دوتا از آنها؟
برای گروهی از سازمان ها بسیار مهم است که تمام سیستم ها محافظت شوند، و البته هستند سازمانهایی که قید امنیت تعدادی از سیستمهایشان را می زنند تنها به این دلیل که آنتی ویروس ارزانتر، از آن پشتیبانی نمی کند!
نرم افزارهایی که در شرکت استفاده می شوند از چه نوعی هستند؟ مبادلات بزرگ اطلاعاتی با پایگاه داده دارند یا صفحات HTML و وبسایت را پردازش می کنند؟
اینکه سازمان مبتنی بر چه گروهی از نرم افزارها فعالیت می کند، در گزینش آنتی ویروس تاثیرگذار است. نرم افزارهایی که با پایگاه داده کار می کنند، با نرم افزارهای وب سایت و حتی آن دسته از نرم افزارها که به صورت سرویس کار می کنند، رفتارهای متفاوتی را با آنتی ویروسها، و البته آنتی ویروسها با آنها دارند.
چه فناوری هایی در شبکه فعال است: XML، HTTP، J2EE، .Net و یا سرویسهای وب؟
آنتی ویروسهای مختلف در پردازش فناوری های متفاوت سرعت و دقت متفاوتی دارند که لازم است مد نظر قرار گیرد.
از آنجا که هر شبکه ویژگی های خودش را دارد و گزینه هایی که باید مورد توجه قرار گیرند تنها تنها محدود به میزان فشار آنتی ویروس بر روی شبکه نیست، مقایسه آنتی ویروسها نمی تواند خیلی موفق باشد. روی هم رفته می توان گفت که میزان بزرگی سازمان و شبکه ای که آنتی ویروس در آن بکار گرفته می شود، در بیشتر مواقع نقش مهمی در تصمیم گیری برای انتخاب آنتی ویروس دارد

sasan
مهمان


بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد