اصفهانی ها

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

اصفهانی ها
اصفهانی ها
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

المواضيع الأخيرة
» فهرست مکان های دیدنی (تاریخی و طبیعی) استان اصفهان
«منشور کوروش» به آمریکا می رود  Emptyالإثنين أبريل 06, 2015 12:54 am من طرف مهمان

» دانلود سریال حریم سلطان
«منشور کوروش» به آمریکا می رود  Emptyالخميس أكتوبر 02, 2014 6:09 am من طرف esfahaniha

» کچلا باید برقصند کچلا باید برقصند
«منشور کوروش» به آمریکا می رود  Emptyالإثنين سبتمبر 15, 2014 8:13 am من طرف مهمان

» آدرس و شماره تلفن مراكـز علمي كــاربردي استان اصفهان
«منشور کوروش» به آمریکا می رود  Emptyالسبت سبتمبر 13, 2014 9:47 am من طرف esfahaniha

» اگر عکس ها در جستجوی گوگل باز نشه
«منشور کوروش» به آمریکا می رود  Emptyالجمعة سبتمبر 05, 2014 12:54 pm من طرف esfahaniha

» سایت های زیر نویس فیلم و سریال و مستند
«منشور کوروش» به آمریکا می رود  Emptyالإثنين سبتمبر 01, 2014 5:00 pm من طرف مهمان

» روشهایی برای غلبه بر نگرانی و اضطراب
«منشور کوروش» به آمریکا می رود  Emptyالثلاثاء أغسطس 19, 2014 5:23 pm من طرف esfahaniha

» روشهایی برای غلبه بر نگرانی و اضطراب
«منشور کوروش» به آمریکا می رود  Emptyالثلاثاء أغسطس 19, 2014 5:23 pm من طرف esfahaniha

» نقل و قول های گران بها
«منشور کوروش» به آمریکا می رود  Emptyالثلاثاء أغسطس 19, 2014 5:21 pm من طرف esfahaniha

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

«منشور کوروش» به آمریکا می رود

«منشور کوروش» به آمریکا می رود  Empty «منشور کوروش» به آمریکا می رود

پست من طرف general8 السبت فبراير 09, 2013 2:54 pm

موزه بریتانیا اعلام کرد یکی از شاخص‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین آثار باستانی این موزه، یعنی "منشور کوروش "یا نخستین بیانیه حقوق بشر، طی تور ویژه‌ای در سال 2013 روانه آمریکا شده و در 5 موزه بزرگ این کشور به نمایش گذاشته می‎شود.

«منشور کوروش» به آمریکا می رود  267932_652

طبق این بیانیه،موزه‎های"اسمیت سونیان"، موزه هنرهای زیبا در"هوستون "و موزه هنر"متروپولیتن" در نیویورک و موزه هنرهای آسیایی در سان فرانسیسکو وهمچنین موزه "پاول گتی" در لس انجلس، موزه‎هایی هستند که این اثر قرار است در آن‎ها به نمایش درآید.

موزه بریتاینا در بیانیه رسمی خود یادآور شده است که منشور کوروش که یکی از مشهورترین آثار دنیای باستان و فرمان صادر شده از سوی کوروش کبیر، پادشاه ایران (559-530 پیش ازمیلاد ) دراین موزه است این نخستین بار است که این اثر در کشور امریکا دیده می‎شود .

همچنین مسئول اصلی برگزاری این نمایشگاه نیز "جان کورتیس" از موزه‎داران و متخصص آثار خاورمیانه در موزه بریتانیاست که درهمراهی با همکاران خود این نمایشگاه را تا اکتبر 2013 اجرا و مدیریت می‎کند.
در بیانیه موزه بریتانیا که به تفصیل به معرفی این اثر و اهمیت جهانی آن پرداخته، آمده است: «منشور کوروش به عنوان نخستین سند از حقوق بشر در "بابل" واقع درعراق کنونی در سال 1879 و در جریان کاوش‌های باستان شناسی که با حمایت موزه بریتانیا دراین کشور صورت گرفت، کشف شده واز آن زمان تاکنون در این موزه نگاهداری و به علاقمندان ارائه شده است. این اثر طی 130 سال در این موزه مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته و از سوی تمام مردم جهان به عنوان نماد گذشت و احترام به مردمان مختلف و مذهب‌های مختلف مورد ستایش و احترام است. به طوری که یک نسخه از این اثر ساخته و در سازمان ملل متحد در نیویورک قرار داده شده است.»

طبق همین گزارش منشور کوروش در سال 2010 – 2011 به صورت امانت در اختیار موزه ملی ایران قرار گرفت که توسط بیش از یک میلیون نفر از ایرانیان مورد بازدید قرار گرفت. اکنون نیز این نخستین بار است که مردم و مخاطبان موزه‎های بزرگ امریکا فرصت دارند تا از نزدیک با این اثر منحصر بفرد وبا اهمیت جهانی رویاروی شوند.

به گفته مسئولان موزه بریتانیا این اثر در قالب یک نمایشگاه ویژه، شامل 16 اثر باستانی، و با عنوان «منشور کوروش و پارس باستان» در5 موزه‎ بزرگ و شاخص امریکا به نمایش در می‎اید. این نمایشگاه همچنین نمایانگر نوآوری‎هایی است که توسط ایرانیان در دنیای باستان و در خاورمیانه - حدفاصل 550 تا 331 پیش از میلاد - به جهانیان عرضه شده بود. دوران قدرت امپراتوری پارسیان که بزرگترین امپراتوری شناخته شده جهان تا آن زمان بوده است.

general8
مهمان

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة